Aktywne dziecko

5 marca 2020

Coraz więcej rodziców ma świadomość, że dziecko od najmłodszych lat warto zachęcać do regularnego uprawiania sportu. Latem dobrym rozwiązaniem będzie jazda na rowerze, a zimą najmłodsi mogą uczyć się jazdy na łyżwach, np. podczas „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła” na Zimowym Narodowym na PGE Narodowym. Całorocznym pomysłem na aktywność fizyczną dzieci może być Atmosfera MultiSport. To nowoczesne centrum aktywności ruchowej, które wystartuje już w marcu 2020 r.

 

Według badań „MultiSport Index 2019” tylko 64 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie. To oznacza, że jako społeczeństwo nadal ruszamy się za mało, a pozytywne zmiany zachodzą, ale powoli.

Stopniowo zmienia się też podejście do uprawiania sportu, coraz częściej jest to sposób na przyjemne spędzanie czasu z rodziną. Ponadto coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę, że również dzieci powinny regularnie uprawiać sport, ponieważ to kształtuje zdrowe nawyki na przyszłość. Uprawianie sportu powinno być przyjemnością i zabawą, a nie obowiązkiem, bo dziecko łatwo zniechęcić, dlatego ważne jest dopasowanie aktywności fizycznej do wieku i możliwości dziecka. Coraz więcej miejsc oferuje zajęcia skierowane do dzieci, np. na Zimowym Narodowym, podczas „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, najmłodsi mogą uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach pod okiem specjalnie przeszkolonych instruktorów z Ice&Fun. Nauka odbywa się poprzez zabawę, a dzieci są podzielone na grupy pod względem umiejętności. Powstają także miejsca całoroczne, takie jak Atmosfera MultiSport, które są skierowane wyłącznie do dzieci. W nowym centrum aktywności ruchowej dzieci wezmą udział w angażujących zajęciach i poznają podstawy różnych sportów. Program nastawiony jest na wszechstronny rozwój dzieci w wieku 4-12 lat oraz aktywne spędzanie czasu. Całość dopełnia kosmiczna narracja, która będzie towarzyszyć najmłodszym podczas zajęć. Informacje dotyczące zbliżającego się otwarcia Atmosfery MultiSport można śledzić na profilu Facebook:

https://www.facebook.com/AtmosferaMultiSport/.
Goście Zimowego Narodowego mogli jeszcze przed otwarciem poczuć kosmiczny klimat Atmosfery MultiSport podczas wydarzenia na płycie PGE Narodowego.