Nauka łyżwiarstwa dla najmłodszych

17 lutego 2020

Ferie to idealny czas by dziecko nauczyło się jazdy na łyżwach. Na Zimowym Narodowym jeszcze do 8 marca najmłodsi korzystając z wolnego czasu mogą brać udział w „Porankach dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, czyli specjalnie przygotowanych zajęciach łączących naukę łyżwiarstwa z zabawą.

 

„Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła” na Zimowym Narodowym na płycie PGE Narodowego od lat cieszą się ogromną popularnością. Na wydzielonej części lodowiska najmłodsi mogą stawiać swoje pierwsze kroki na łyżwach, a potem doskonalić swoje umiejętności. Na początku każdej lekcji dzieci są dzielone na 3 grupy pod względem umiejętności, dzięki czemu każdy uczestnik bierze udział w zajęciach dostosowanych do swojego poziomu zaawansowania.

 

Wybierając się na „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła” trzeba pamiętać o właściwym ubraniu. Temperatura na lodowisku jest niska, więc trzeba zadbać, żeby dziecko nie zmarzło pamiętając przy tym o swobodzie ruchów. Dla dzieci obowiązkowe są rękawiczki i kask (można go wypożyczyć na miejscu), który ochroni głowę w razie upadku. Wskazane choć nieobowiązkowe są nakolanniki i nałokietniki.

 

„Zajęcia są prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z Ice&Fun, którzy oprócz łyżwiarskiej edukacji posiadają wiedzę psychologiczno-pedagogiczną w zakresie właściwego dotarcia do dziecka i nawiązania z nim kontaktu. Jest to szczególnie ważne, bo przy niewłaściwym podejściu dziecko łatwo zniechęcić do sportu.” – mówi Renata Aleksander ze szkoły jazdy na łyżwach Ice&Fun.

 

„Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła” w ferie odbywają się codziennie o 9:30 i 11:15, a po feriach w soboty i niedziele w tych samych godzinach.

 

PGE Energia Ciepła od lat angażuje się w promocję łyżwiarstwa figurowego w Polsce. Jest partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na łyżwy” organizowanego przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.