Dolny Śląsk na Zimowym Narodowym!

6 grudnia 2019

Jeśli zima, to koniecznie na Dolnym Śląsku: aktywnie, na sportowo lub wypoczynkowo – o tym wszystkim przekonają się wszyscy, którzy odwiedzą strefę Dolnego Śląska podczas akcji promocyjnej pt. „Dolnośląski Zimowy Narodowy” na lodowisku PGE Narodowego, przygotowanym przez Wydział Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego! Na strefie będą z nami partnerzy, którzy są laureatami nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach konkursu na najlepszy produkt turystyczny w Polsce 2019 roku, m.in. Zamek Książ, który obok Zamku Czocha i Twierdzy Srebrna Góra, są uznawane za najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce przedstawiciele atrakcji, które można zwiedzić w naszym regionie, a także przedstawiciele miejsc, które warto odwiedzić – nie tylko zimą.

 

Przez dwa weekendy każdy, kto odwiedzi Zimowy Narodowy, będzie miał okazję zapoznać się z ofertą turystyczną Dolnego Śląska, skorzystać z naszej dolnośląskiej fotobudki, wziąć udział w konkursie wiedzy o naszym regionie oraz spędzić chwile relaksu na strefie chillout. Na specjalnym dolnośląskim stoisku zaprezentowane zostaną największe atrakcje turystyczne Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska  oraz całego regionu.

 

Do największych dolnośląskich ośrodków sportów zimowych należą Szklarska Poręba i Karpacz w Karkonoszach, Świeradów–Zdrój w Górach Izerskich oraz ośrodek Czarna Góra na Masywie Śnieżnika i Zieleniec w Górach Orlickich, a także miejscowości położone w pasmach Gór Sowich (Jugów, Sokolec i Rzeczka). Oprócz odpowiednich warunków naturalnych jest tam odpowiednia infrastruktura, zaplecze do obsługi ruchu turystycznego i wiele kilometrów tras. Sudety oferują także wspaniałe warunki dla uprawiania biegów narciarskich. Na położonej w Górach Izerskich Polanie Jakuszyckiej jest rozgrywania największa w Polsce impreza narciarska przyciągająca uczestników niemal z całego świata – Bieg Piastów. W okolicach Dusznik Zdroju znajduje się popularna wśród biegaczy Jamrozowa Polana ze stadionem biatlonowym. Do szczególnie atrakcyjnych szlaków narciarskich należą wspaniałe trasy wokół Czarnej Góry, Masywu Śnieżnika i przez pierwotne puszcze Gór Bialskich, interesujące turystycznie są też szlaki wytyczone w górach Bardzkich i Sowich.

 

Po więcej szczegółów oraz informacji , a także do wspólnej zabawy zapraszamy na strefę Dolnego Śląska oraz na stronę internetową www.dolnyslask.travel