Największa w Polsce makieta kolejki na Zimowym Narodowym!

13 grudnia 2018

W najbliższy, przedświąteczny weekend goście odwiedzający Zimowy Narodowy będą mogli zobaczyć wyjątkową, odtworzoną z najmniejszymi szczegółami makietę kolejki, która stanie na płycie Zimowego Miasteczka. Dodatkową niespodzianką tego weekendu będą bezpłatne szkolenia prowadzone przez Akademię Surfingu, w trakcie których będzie można pojeździć na deskorolce, albo spróbować swoich sił na sztucznej fali.

 

W weekend 15-16 grudnia na gości Zimowego Miasteczka będzie czekać piękna makieta kolejki, która stanie na płycie Zimowego Miasteczka na PGE Narodowym. „Kolejkowo” to niezwykle zaawansowana od strony technicznej, ogromna konstrukcja stworzona przez pasjonatów i artystów. Na makiecie będzie można zobaczyć jeżdżące pociągi, ale też samochody, koparki, a nawet dymiące „prawdziwym” dymem kominy elektrociepłowni. Ponadto miniaturowi mieszkańcy „Kolejkowa” mają możliwość oglądania w swoich mieszkaniach telewizji wyświetlanej na miniaturowych telewizorach. Makieta to 335 m2 powierzchni, 510 metrów torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 215 samochodów, 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska, 3437 figurek ludzi i zwierząt oraz dodatkowo mosty, tunele. „Kolejkowo” to prezent dla gości Zimowego Narodowego od Dolnego Śląska, który w najbliższy weekend będzie prezentował bogatą ofertę turystyczną regionu.

 

W piątkowy i sobotni wieczór po raz kolejny wystartuje „Disco Lodowisko z 4FUN.TV”, podczas którego będzie można wygrać super nagrody, m.in. skok na bungee, jazdę samochodem Ferrari, czy też lot w tunelu aerodynamicznym. Ale to nie koniec niespodzianek. W sobotę fani sportów zimowych, którzy pojawią się na Zimowym Narodowym, będą mieli okazję wygrać rodzinny karnet na narty do Zell am See-Kaprun w Austrii, do magicznego miejsca i raju narciarzy. Szczegóły konkursu pojawią się na profilu Facebook Zimowego Narodowego oraz będą przekazywane przez spikerów Zimowego Narodowego.

 

Również w sobotę, 15 grudnia, Skatepark Zimowego Narodowego zaprasza na Finał Warszawskiej Ligii Deskorolki organizowany przez szkółkę ROLLSCHOOL, który wystartuje już o 9:30. Przez cały weekend Akademia Surfingu i Deskorolki poprowadzi otwarte szkolenia, w strefie -2, gdzie będzie można pojeździć na deskorolce oraz na deskach Surf Skate na specjalnych przeszkodach oraz na sztucznej fali. Szkolenia i warsztaty będą tego dnia prowadzone przez instruktorów nieodpłatnie. Szczegóły i zapisy na profilu Facebook Akademii Surfingu i Deskorolki.

 

Wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną, skonsultować się z dietetykiem lub fizjoterapeutą, organizatorzy zapraszają do nowo powstałej strefy MultiSport Lab, gdzie można skorzystać z takich atrakcji, jak ćwiczenia w wirtualnym świecie (VR), z urządzenia TRX MAPS, czy przeanalizować wady postawy. W MultiSport Lab czekają też atrakcje dla dzieci.

 

Przez cały weekend na Zimowym Narodowym będzie można pojeździć na łyżwach, zjechać z górki lodowej, pokręcić się na bumper cars, karuzeli, albo pograć w curling. Na najmłodszych w sobotę i niedzielę czekają „Poranki dla dzieci”, czyli nauka jazdy na łyżwach połączona z zabawą.

 

Po aktywności na łyżwach można odpocząć i napić się kawy w „Zimowy Cafe by Segafredo”, albo czegoś rozgrzewającego w „Stacji Grzewczej”.

 

 

Zimowy Narodowy potrwa od 24 listopada 2018 do 19 lutego 2019 roku.

 

Facebook: www.facebook.com/zimowy.narodowy

Instagram: zimowynarodowy

 

Organizatorem i pomysłodawcą projektu Zimowy Narodowy jest agencja Testa Communications.

www.testa.com.pl

https://www.facebook.com/testa.communications

 

Partnerzy Zimowego Narodowego: Wedel, MultiSport, Stock, Red Bull, Segafredo, Kino Świat, Szczyrk Mountain Resort, Robyg

Patroni medialni Zimowego Narodowego: ZET, Onet, Viva, Poradnik Zdrowie, Mamo To Ja, 4FUN.TV

Partnerzy medialni Skateparku:  4FUN.TV, RADIO KAMPUS, I DO SK8

Partnerzy Skateparku: California Skateshop, Akademia Surfingu, Desk Shop, Board For Kids, Kamuflage, Rollschool, Pożycz kółko, I love Rolki, Scoot Camp, Selectshop, Slalom Academy, Rollinn.pl