Zimowy Narodowy z widokiem na Zell am See – Kaprun!

2 marca 2018

Jeszcze do 11 marca Zimowy Narodowy zaprasza gości do Zimowego Miasteczka. 116 slotów na łyżwach, 32 tury curlingowe, mnóstwo zjazdów z górki lodowej i sporo szalonej jazdy na bumper carsach i skateparku oferuje Zimowy Narodowy. Z kolei wszystkich, którzy mają niedosyt zimowego szaleństwa, region Zell am See – Kaprun zaprasza przez cały rok!

 

Jeszcze tylko do niedzieli 11 marca będzie trwał projekt Zimowy Narodowy. Na gości Zimowego Miasteczka czekają liczne atrakcje, m.in. Górka Lodowa Actimela, bumper carsy, lodowiska z atrakcjami dla dorosłych i Zimową Szkółką Danonka dla dzieci. Już od trzech sezonów goście Zimowego Narodowego mogą również grać w curling, czyli tzw. szachy na lodzie.

W tym roku partnerem curlingu na Zimowym Narodowym jest austriacki region narciarski Zell am See-Kaprun. Jest on jednym z najpopularniejszych wśród Polaków ośrodków sportów zimowych w Austrii. Miasteczko Zell am See położone jest w malowniczej Ziemi Salzburskiej na jeziorem Zeller, u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów. Niezwykle malowniczym miejscem w tym regionie jest miejscowość Kaprun. Sezon narciarski w regionie Zell am See-Kaprun rozpoczyna się wczesną jesienią i trwa aż do pierwszych dni lata. Dzięki temu narciarze i snowboardziści mogą szaleć na zaśnieżonym lodowcu Kitzsteinhorn przez dziesięć miesięcy w roku. Ośrodek ten posiada 30 tras zjazdowych liczących prawie 80 km. Do wyboru są trasy łatwe, średnie oraz trudne. Dla miłośników biegania są również trasy biegowe o łącznej długości 200 km. Do ciekawych atrakcji regionu zalicza się m.in.  Gipfelwelt 3000, czyli platformę widokową znajdującą się na szczycie Kitzsteinhorn.

Dla tych, którzy mają niedosyt zimowego szaleństwa, niezależnie od pogody i pory roku, region Zell am See jest zawsze pełen atrakcji.