Czerkawski Cup 2018 na Zimowym Narodowym!

2 marca 2018

To już 4 edycja „Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym”. Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na lodzie, organizowany przez Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski, odbędzie się w poniedziałek 5 marca właśnie na Zimowym Narodowym.

„Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym” to jeden z projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Sport 7 przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. 5 marca odbędzie się 4. edycja turnieju na Zimowym Narodowym. Weźmie w nim udział 9 najlepszych drużyn z całej Polski, które zostały wyłonione w trakcie turniejów kwalifikacyjnych zorganizowanych w listopadzie i grudniu 2017r.

W „Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym”  wezmą udział zawodnicy z roczników 2008 i młodsi, z następujących drużyn:

 1. MOSM Tychy
 2. JKH GKS Jastrzębie
 3. MUKS Orlik Opole
 4. UKH Unia Oświęcim
 5. MMKS Podhale Nowy Targ
 6. MKS Cracovia
 7. ŁKH Łódź
 8. KH Legia Warszawa
 9. UKS Olivia 17 Gdańsk

 

Turniej zostanie podzielony na dwie części:

 1. runda eliminacyjna – w której 9 zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne (A, B), w ramach których rozegrają mecze „każdy z każdym”
 2. runda finałowa – czyli półfinały, mecze o miejsca od 3 do 9 oraz Wielki Finał.

 

Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym rozpocznie się ceremonią otwarcia o 10:45. Pierwsza runda eliminacyjna ruszy już o godzinie 11:00. Po południu przewidziany jest turniej z samym Mariuszem Czerkawskim. Runda finałowa odbędzie się ok. godz. 18:00

Trzy najlepsze drużyny turnieju „Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym” otrzymają puchary za zajęcie miejsc na podium, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Zmagania młodych hokeistów będzie relacjonował komentator sportowy Jerzy Góra.