Hiszpańskie rytmy, leśne miasteczko i Międzynarodowy Dzień Herbaty – czyli weekend na Zimowym Narodowym!

14 grudnia 2017

Przed nami kolejny weekend wydarzeń specjalnych na Zimowym Narodowym. Tym razem poczujemy gorący, hiszpański klimat, wypełniony po brzegi muzyką latino, której towarzyszyć będą liczne konkursy. Będzie można wygrać m.in. skipassy na wyciągi narciarskie w Sierra Nevada w Andaluzji! Na płycie Zimowego Narodowego powstanie też leśne miasteczko, a w nim warsztaty robienia świątecznych stroików. Z kolei w sobotę goście Zimowego Miasteczka będą mogli posmakować pysznej herbaty i wygrać upominki, a to wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Herbaty.

 

W nadchodzącą sobotę 16 grudnia, organizatorzy Zimowego Narodowego wraz z Ambasadą Hiszpanii przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji. Na płycie Zimowego Miasteczka i na lodowiskach odbędą się gry i zabawy, gdzie do wygrania będą skipassy na wyciągi narciarskie w Sierra Nevada w Andaluzji, kubki termiczne oraz wiele innych nagród. Ci, którzy nie mogą doczekać się lata, mogą przenieść się do Hiszpanii i odbyć wycieczkę po największych miastach tego kraju, a to wszystko za pomocą technologii VR, bliżej znanej jako gogle do wirtualnej rzeczywistości. Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będzie hiszpańska muzyka, która z pewnością rozgrzeje gości Zimowego Narodowego!

 

Również w sobotę Zimowy Narodowy będzie świętował z okazji Międzynarodowego Dnia Herbaty (który wypada 15 grudnia). Goście Zimowego Miasteczka będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego napoju i wygrać zestawy upominków od marki Irving, a także otrzymać próbki herbaty.

Nie od święta, ale przez cały czas trwania Zimowego Narodowego można rozsmakować się w różnych herbatach właśnie w Zimowej Herbaciarni Irving, odpocząć w niepowtarzalnej kawiarni Green Cafe Nero oraz odwiedzić Stację Grzewczą i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

 

W godzinach od 10:00 do 18:00, w sobotę, na płycie PGE Narodowego powstanie leśne miasteczko. Spotkanie z leśnikami będzie okazją do rozmowy, nauki i zabawy. Leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie” szykują wiele atrakcji, m.in. warsztaty robienia świątecznych stroików, budowę drewnianego domku, a także leśne koło fortuny. Kto zmęczy się jazdą na łyżwach i będzie potrzebował zastrzyku energii przed „leśnymi przygodami”, będzie mógł spróbować słodkich smaków lasu.

Tych, którzy od łyżew wolą rolki lub deskę, Zimowy Narodowy zaprasza na skatepark, który znajduje się na poziomie -4, na parkingu PGE Narodowego. W sobotę odbywa się tutaj Finał Mazowieckiej Ligi Bladecross. Zawody mają na celu sprawdzenie umiejętności rolkarskich dzieci, poprzez pokonywanie własnych słabości i rywalizację z rówieśnikami. Bladecross to doskonała zabawa dla dzieci i okazja do nauki zasad fair play, już od najmłodszych lat. Zawody odbędą się na specjalnie wyznaczonym torze z przeszkodami na skateparku.  Udział w zawodach jest płatny i wynosi 20 zł od uczestnika (przy wcześniejszej rejestracji online), 30 zł w dniu zawodów. Wejście na teren skateparku jest płatne 7 zł, osoba na rolkach, 3 zł kibic.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1730037007292272/

 

Skatepark to nie tylko poziom -4. Również w sobotę w strefie warsztatowej na poziomie -2 odbędzie się „Dzień deskorolki i surf skate!”. Będzie można pojeździć na deskorolce, na deskach Carver Wave i specjalnych przeszkodach, w tym na sztucznej fali. Start od 12:00. Event potrwa do godz. 20.00.

 

Z kolei w niedzielę 17 grudnia Skatepark Zimowego Narodowego zaprasza na „Dzień Fingerboardingu i Fishskateboardingu”. Start o godzinie 14.00 w Mini Skateparku na poziomie -2! W godzinach od 14.00 do 16.00 każdy z gości odwiedzających strefę warsztatową będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i spróbować swoich sił w jeździe na fiszkach oraz na fingerboardach. O godzinie 15.00 rozpoczną się konkursy i zawody w jeździe na fiszkach! Do wygrania mnóstwo nagród od FishSkateboards, w tym deska! Strefa Grand Fingers to także okazja do sprawdzenia się na specjalnie przygotowanej plazie do fingerboardów pod okiem vice Mistrza Polski.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2474708609421800/

 

Tego dnia rusza druga edycja Warszawskiej Ligi Deskorolkowej – bezpłatnego cyklu treningów dla dzieci w wieku 6 – 15 lat. Zapraszamy na poziom -4 w godz. od 13.00 do 15.00. Organizatorzy zapewniają każdemu dziecku deskorolkę, kask i ochraniacze. Cykl treningów kończą zawody z atrakcyjnymi nagrodami (w marcu 2018 roku).

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1040739186091409/

 

Goście Skateparku mają tez szansę uwiecznić swoje wyczyny i najlepsze triki za pomocą kamer sportowych Ezviz.

 

Do pobrania