Dolny Śląsk na podbój stolicy!

1 grudnia 2017

Jeśli zima, to koniecznie na Dolnym Śląsku: aktywnie, na sportowo lub wypoczynkowo – o tym wszystkim przekonają się mieszkańcy (nie tylko) Warszawy podczas akcji promocyjnej pt. „Dolnośląski Zimowy Narodowy” na lodowisku Zimowego Narodowego, przygotowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego! Stoisko Dolnego Śląska wspierają także przedstawiciele Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Karpacza, oraz Stronia Śląskiego.

 

Przez dwa weekendy każdy, kto odwiedzi Zimowy Narodowy, będzie miał okazję zapoznać się z ofertą turystyczną Dolnego Śląska. Na specjalnym dolnośląskim stoisku zaprezentowane zostaną największe atrakcje turystyczne Wrocławia i regionu. W ramach organizowanych na stoisku konkursów można będzie wygrać między innymi vouchery na bezpłatne lekcje z instruktorem narciarstwa, snowboardu oraz karnety całodniowe czy vouchery uprawniające do korzystania z poszczególnych atrakcji turystycznych.

 

Do największych dolnośląskich ośrodków sportów zimowych należą Szklarska Poręba i Karpacz w Karkonoszach, Świeradów–Zdrój w Górach Izerskich oraz ośrodek Czarna Góra na Masywie Śnieżnika i Zieleniec w Górach Orlickich, a także miejscowości położone w pasmach Gór Sowich (Jugów, Sokolec i Rzeczka). Oprócz odpowiednich warunków naturalnych jest tam odpowiednia infrastruktura, zaplecze do obsługi ruchu turystycznego i wiele kilometrów tras. Sudety oferują także wspaniałe warunki dla uprawiania biegów narciarskich. Na położonej w Górach Izerskich Polanie Jakuszyckiej jest rozgrywania największa w Polsce impreza narciarska przyciągająca uczestników niemal z całego świata – Bieg Piastów. W okolicach Dusznik Zdroju znajduje się popularna wśród biegaczy Jamrozowa Polana ze stadionem biatlonowym. Do szczególnie atrakcyjnych szlaków narciarskich należą wspaniałe trasy wokół Czarnej Góry, Masywu Śnieżnika i przez pierwotne puszcze Gór Bialskich, interesujące turystycznie są też szlaki wytyczone w górach Bardzkich i Sowich.

 

Nie do opowiedzenia, więc do zobaczenia na Dolnym Śląskim!