Ponad 600 tysięcy gości odwiedziło Zimowy Narodowy!

15 marca 2017

Lody stopione. W tym sezonie ze wszystkich atrakcji Zimowego Miasteczka skorzystało ponad 600 tysięcy gości! Tegorocznym hitem okazały się lekcje wf-u na lodowisku. Ponad 180 grup szkolnych jeździło na łyżwach na Zimowym Narodowym w ramach zajęć szkolnych! Największe lodowisko w Polsce wróci ponownie w listopadzie.

Już po raz czwarty Zimowy Narodowy zamienił płytę PGE Narodowego w największe Zimowe Miasteczko w Polsce.

– W tym sezonie ze wszystkich atrakcji Zimowego Narodowego, od 5 listopada do 5 marca, skorzystało ponad 600 tysięcy gości, którzy docenili bogatą infrastrukturę Zimowego Miasteczka, ale również atmosferę, która tutaj panuje. Chcieliśmy, żeby Zimowy Narodowy był miejscem rodzinnej rozrywki, w którym można aktywnie spędzić czas, pobyć ze sobą i to się udało. Staraliśmy się również zapewnić bogaty kalendarz aktywności, warsztatów i imprez, zarówno na płycie Zimowego Miasteczka, jak i w skateparku, żeby przez cały sezon każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Co prawda lody stopiliśmy, ale już planujemy kolejną, piątą edycję Zimowego Narodowego i na pewno dla wszystkich będzie ona zaskakująca – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications, organizator Zimowego Narodowego.

3 lodowiska, górka lodowa, tor do curlingu i tegoroczna nowość – bumper cars, cieszyły się zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Już od kilku lat hitem Zimowego Narodowego są „Poranki dla dzieci z Kinder Pingui” prowadzone przez szkołę łyżwiarską „Ice&Fun” Renaty Aleksander. W weekend, z samego rana, maluchy licznie przychodziły na zajęcia, żeby stawiać pierwsze kroki na łyżwach i rozwijać swoje łyżwiarskie talenty. Z kolei starsi, w każdy piątek i sobotę, mogli bawić się na „Disco Lodowisko z 4FUN. TV” przy muzyce granej przez DJ-ów i wygrać atrakcyjne nagrody, których rozdano ponad 1000! To właśnie na tej imprezie swój didżejski debiut miała Ola Ciupa, czyli DJ Slavic.

Tegorocznym hitem były lekcje wf-u, z których skorzystało ponad 180 grup szkolnych. W godzinach porannych i wczesnym popołudniem Zimowy Narodowy często gościł szkoły, zarówno z województwa mazowieckiego, jak i z ościennych województw. W ramach zajęć szkolnych, dzieci i młodzież miały możliwość pojeżdżenia na łyżwach na największym lodowisku w Polsce i skorzystania z innych atrakcji Zimowego Miasteczka.

Na Zimowym Narodowym odbywały się również liczne imprezy tematyczne na łyżwach, np. „Zimowe akcenty disco”, „Zimowy w rytmach latino”, czy „Ice Bounce”, gdzie goście jeździli na łyżwach do muzyki house granej przez kolektyw DJ MONKY & SAINEER. Zimowe Miasteczko było też miejscem wielu ciekawych wydarzeń. To tutaj odbył się koncert Sound’n’Grace, akcja „Rusz się po Świętach Warszawo”, lekcja wf-u z gwiazdami organizowana przez fundację Marcina Gortata MG13, turniej hokejowy Czerkawski Cup i Mistrzowie Białego Orlika, którego organizatorem było Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski, czy spotkanie Jerzego Dudka z fanami. Słodką atrakcją Zimowego Narodowego był również karmelowy weekend Wedla, w trakcie którego goście zjedli dwumetrową czekoladową rzeźbę przygotowaną przez Janusza Profusa.

Zimowy Narodowy to nie tylko łyżwy, ale również kryty Skatepark Zimowego Narodowego, który znajdował się na parkingu podziemnym na -4. Oprócz jazdy na rolkach, deskorolkach, czy longboardach, partnerzy skateparku przygotowali bogaty program atrakcji i warsztatów, z których korzystali dzieci i dorośli.

W tym roku Zimowy Narodowy przygotował również dwa wyjątkowe miejsca, w których można było odpocząć i rozgrzać się. Do najcieplejszej strefy chillout zapraszało Factory Annopol. Z kolei „Ice Bar – Stacja Polarna” było miejscem w którym można było wypić coś energetycznego i spędzić miło czas w gronie znajomych i przyjaciół.

Kolejna, piąta edycja, Zimowego Narodowego powróci już w listopadzie.