MARCIN GORTAT O AKCJI „WF NA ZIMOWYM NARODOWYM”

7 grudnia 2016

Ponad 600 dzieci z całej Polski, gwiazdy sportu i telewizji oraz urodziny Urszuli Radwańskiej – to wszystko wydarzyło się dziś podczas drugiej edycji wydarzenia „WF na Zimowym Narodowym”.

 – Cieszę się, że inicjatywa cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród szkół w całej Polsce. Ponad 600 dzieciaków zgromadzonych na Zimowym Narodowym są najlepszym dowodem tego, że warto aktywnie spędzać każdą wolną chwilę. Chciałem podziękować za wsparcie Ministerstwu Sportu i Turystyki, za organizację moim wspaniałym ludziom z Fundacji MG13 oraz Zimowemu Narodowemu, partnerom fundacji, a także wszystkim gwiazdom, które włączyły się do akcji. Wielkie brawa także dla wychowanków Szkół Mistrzostwa Sportowego, którzy świetnie poradzili sobie w roli wolontariuszy – mówił tuż po zakończeniu „WF-u na Zimowym Narodowym” Marcin Gortat, którego fundacja już po raz drugi zorganizowała sportowe wydarzenie.

Akcję na Zimowym Narodowym otworzył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, a wśród gości zachęcających dzieciaki do aktywności byli: Mariusz Czerkawski, Andrzej Wrona, Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak, Anna Lucińska, Rafał Jonkisz, Katarzyna Dziurska,, Staszek Karpiel-Bułecka, Tomasz Barański, Diego Garcia (Mister Supranational 2016), Shrinidhi Shetty (Miss Supranational 2016), Paulina Mariarz (Miss Polski 2016) oraz Urszula Radwańska, która obchodzi dziś 26. urodziny. Z tej okazji wszyscy zgromadzeni zaśpiewali jubilatce „Sto lat”, a organizatorzy wręczyli kwiaty.

– Jestem bardzo zaskoczona! Dziękuję za tak wspaniałe życzenia i bawcie się dziś dobrze! – mówiła wzruszona Urszula Radwańska.

Podczas czterogodzinnej imprezy sportowej dzieciaki miały okazję skorzystać ze wszystkich atrakcji Zimowego Narodowego, m.in. trzech lodowisk, zjeżdżalni i toru do curlingu. Swoich sił w jeździe na łyżwach spróbowali także: Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak, Anna Lucińska i Tomasz Barański.

Przypomnijmy, że była to druga edycja wydarzenia „WF na Zimowym Narodowym” organizowanego przez Fundację MG13 Marcina Gortata przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Galeria