ŁYŻWIARZE KINGS ON ICE SĄ JUŻ W WARSZAWIE!

26 lutego 2016
Światowej klasy łyżwiarze, którzy 27 lutego wystąpią na  PGE Narodowym w rewii „Kings On Ice. Tribute to Chopin” są już w Warszawie. Adelina Sotnikowa i Stephane Lambiel spotkali się dziennikarzami. Również dzisiaj odbędą się pierwsze treningi przed jutrzejszym show!- Bardzo się cieszę, że ponownie jestem w Polsce. Myślę, że wszyscy łyżwiarze są zachwyceni, że po raz kolejny mogą wziąć udział w rewii Kings On Ice. Ta edycja – Tribute to Chopin, jest dla mnie szczególna, ponieważ kocham Fryderyka Chopina, jego muzykę, taką niezwykle romantyczną. Uważam, że jest ona znakomita do jazdy na łyżwach. Pozwala wyrazić się w taki sposób, który mi najbardziej odpowiada. Podczas rewii przedstawię polskiej publiczności dwa solowe programy, jeden do utworu „Gone Too Soon” Michaela Jacksona i „Take me to Church” Hoziera, a następnie wystąpimy do muzyki Chopina – mówi Stephane Lambiel.

Stephan Lambiel, obok Jewgienija Pluszczenki był główną gwiazdą ubiegłorocznego show. W tym roku po raz pierwszy w Polsce w rewii „Kings On Ice. Tribute to Chopin” wystąpi mistrzyni olimpijska z Soczi – Adelina Sotnikowa. – Jest mi bardzo przyjemnie, że jestem tutaj. Jestem po raz pierwszy uczestniczką tego show i to na pewno będzie bardzo interesujące wydarzenie. Cieszę się, że będę mogła spędzić ten wyjątkowy czas w Polsce – mówi łyżwiarka.

W tegorocznym składzie gwiazd „Kings On Ice” znalazł się również Ivan Rigini, który już kilkukrotnie występował przed polską publicznością. – To nie jest mój pierwszy pobyt w Polsce, ale bardzo się cieszę, że mogę tutaj być i że mam okazję współpracować z tak znakomitymi łyżwiarzami, z tak znakomitym zespołem i muzykiem, jak Włodek Pawlik. Nie mogę się doczekać jutrzejszego występu – dodaje Ivan Rigini.

Wśród gwiazd dzisiejszej konferencji nie zabrakło również polskiego akcentu, jednej z najbardziej utytułowanych polskich łyżwiarek – Anny Rechnio. – Jest mi niezmiernie miło gościć w Polsce, na co dzień mieszkam za granicą. Czuje się zaszczycona, że mogę brać udział w takim przedsięwzięciu, jakim jest show „Kings On Ice. Tribute to Chopin”. Strasznie się cieszę, że wreszcie w Polsce zagościła rewia z prawdziwego zdarzenia, że polska publiczność będzie miała okazję oglądać na żywo takie sławy, jak Stephane Lambiel, Adelina Sotnikova i Ivan Rigini i wielu innych, oczywiście nie zapominajmy o najważniejszym – Jewgieniju Pluszczence. W związku z tą szczególną okazją sama starałam się przygotować jak najlepiej, aby dobrze wypaść w numerze, który będzie grał Włodek Pawlik. Mam nadzieje, że widowni również spodoba się całe show – mów Ania Rechnio.

– „Kings On Ice. Tribute to Chopin” to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ polska kocha Chopina i kocha łyżwiarstwo figurowe. Mamy nadzieje, że to, co widzowie zobaczą na PGE Narodowym, to będzie wyjątkowe przeżycie dla ciała i dla ducha. Proszę sobie wyobrazić tłum kilku tysięcy kibiców, którzy w pełnym skupieniu wpatrują się w oświetlony fortepian postawiony na płycie lodowiska i Włodka Pawlika, który wykonuje utwory Chopina, a dookoła niego tańczą najlepsi łyżwiarze świata. Mam nadzieję, że da to piękny obraz tego, co jutro będzie się działo – mówi Katarzyna Ziemska CEO Testa Communications, organizator Zimowego Narodowego i rewii „Kings On Ice. Tribute to Chopin”.

Ze współpracy z najlepszymi łyżwiarzami świata jest również dumny Włodek Pawlik, który specjalnie do rewii „Kings On Ice. Tribute to Chopin” przygotował swoje aranżacje muzyki Fryderyka Chopina. – Bardzo się cieszę, że łyżwiarze będą występować do mojej muzyki. Jest to niesamowita przygoda, przygoda artystyczna. Jest to taki dar losu można powiedzieć. Przy okazji chciałbym podziękować organizatorom za ten pomysł, że skojarzono mnie, kompozytora, pianistę jazzowego z Chopinem, ale także z łyżwiarstwem figurowym. Efekt tego pomysłu zostanie ujawniony jutro – stwierdza Włodek Pawlik.

„Kings On Ice. Tribute to Chopin” już jutro 27.02.2016 (sobota) o godz. 19.30 na PGE Narodowym. Wystąpią:

Evgeni Plushenko
Stéphane Lambiel
Tomáš Verner
Adelina Sotnikova
Ivan Righini
Brian Joubert
Jason Graetz
Anastasia Martiusheva
Konstantin Gavrin
Tatiana Rozanova
Alexander Yakushin
Ksenia Korobkova
Alexey Motorin
Nikita Mikhaylov
Marcelina Lech i Aritz Maestu
Natalia Kaliszek
Maksym Spodyriev
Alexandra Schauman i Łukasz Różycki
Anna Rechnio
Elladj Baldé
Jasmine Alexandra Costa
Andrey Kositsin
Nodari Maisuradze
Aleksandra Rudolf
Włodek Pawlik
Edvin Marton

Galeria