MECZ CHARYTATYWNY! GRAMY DLA BASI!

19 lutego 2016

Dziś odbywa się wyjątkowy mecz hokejowy drużyny gwiazd Mariusza Czerkawskiego kontra drużyna Faktu i Onetu. Hokeiści grają dla Basi Gogowskiej – 12-letniej niewidomej i głuchoniemej dziewczynki, która uczy się w szkole dla niewidomych w Laskach, a której wielką pasją jest jazda na łyżwach!

12-letnia Basia Gogowska nie widzi i ledwo słyszy. Urodziła się w 26 tygodniu ciąży, walczyła od pierwszych dni swojego istnienia by żyć i oddychać. Każda jej umiejętność – podnoszenie głowy, siedzenie, chodzenie, mówienie  była okupiona setkami godzin ćwiczeń. Dzisiaj Basia uczy się w szkole dla dzieci niewidomych w Laskach.

Jazdy na łyżwach Basia uczyła się pięć lat. Pierwszy sezon spędziła na nauce stania na lodzie przy wsparciu dwóch osób. Każda jej najbardziej unikatowa umiejętność jest jednocześnie formą terapii. Niekonwencjonalne podejście do jej rehabilitacji oraz zabiegi wykraczające poza standardowy program terapii przynoszą efekty.

Dalszym etapem terapii i wsparcia jest integracja sensoryczna, będąca metodą rehabilitacji wspomagającej równowagę ciała. Profesjonalny turnus takiej integracji sensorycznej prowadzonej przez Jacka Smalca w Ostródzie kosztuje ponad 4.000 złotych. Wsparcie finansowe dla rodziców Basi – Anny i Stanisława Gogowskich byłoby wielką pomocą.

Zachęcamy do przesyłania SMS-ów o treści „SERCE” na numer 73643 aby wesprzeć dalsze leczenia Basi. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu o Basi
http://gdansk.tvp.pl/18685766/mala-lyzwiarka-basia-pokonuje-bariery