ZIMOWY NARODOWY TRZYMA KCIUKI ZA KOLEJNY ZIMOWY WYCZYN MONIKI WITKOWSKIEJ!

12 stycznia 2016
Dziennikarka i podróżniczka Monika Witkowska, która 30 grudnia zdobyła szczyt Mt Vinson na Antarktydzie, a tym samym „Koronę Ziemi”, jest w trakcie kolejnego wyzwania, „Żeglarskiego Everestu” – rejsu żeglarskiego wokół Przylądka Horn! Zapraszamy do obejrzenia galerii z obu wypraw. Zimowy Narodowy trzyma kciuki za wyprawę!

Monika Witkowska od wielu lat przemierza świat! Odwiedziła już ponad 180 krajów! Jej pasją są podróże, samodzielne wyprawy globtroterskie, w pojedynkę, z namiotem, autostopem lub lokalnymi środkami lokomocji. Podróże łączy ze swoją drugą pasją, wspinaczką wysokogórską. Ma za sobą liczne wejścia na szczyty Himalajów, Andów, Kaukazu i Alp, włącznie z Mt. Everestem (2013 rok), a aktualnie zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty wszystkich kontynentów). To właśnie szczyt Mt Vinson na Antarktydzie był tym ostatnim, brakującym do Korony, który Monika Witkowska zdobyła 30 grudnia! Było to bardzo duże wyzwanie, głównie ze względu na trudność dotarcia i wymagające warunki pogodowe (w nocy temperatury dochodzą do minus 40 stopni C).
Tuż po zdobyciu szczytu Mt Vinson, Monika Witkowska podjęła się kolejnego wyzwania, próby opłynięcia legendarnego Przylądka Horn na małym, 10-metrowym jachcie w zaledwie trzyosobowej załodze! Również na tym polu polska podróżniczka ma wiele osiągnięć. Do jej najważniejszych rejsów należało półroczne żeglowanie przez Pacyfik i Atlantyk, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego (od Grenlandii na Alaskę, ponad arktyczną Kanadą i Alaską), pierwsze w świecie opłynięcie Czukotki oraz dotarcie do polskiej bazy antarktycznej (jako pierwszy jacht w historii)!
Szczegóły wyprawy Moniki Witkowskiej można śledzić na:

Galeria