FUNDACJA DZIECIĘCA FANTAZJA I ZIMOWY NARODOWY SPEŁNIAJĄ MARZENIA!

12 stycznia 2015
Już 19 stycznia Stadion Narodowy zamieni się w najbardziej zakręcone miejsce na świecie. Tego dnia zostanie podjęta próba pobicia rekordu świata i Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach.

Jedenastoletnia Olivia Rybicka-Olivier zmierzy się z czasem i granicami ludzkich możliwości na jednym z lodowisk Zimowego Narodowego podczas „Rekordu z Fantazją”.  A wszystko to, by spełnić kolejne 100 marzeń podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja – organizatora tego niezwykłego wydarzenia. Dla podtrzymania tempa, na Stadionie Narodowym wystąpi również genialny James Devine – najszybszy tancerz świata, były frontman grupy tanecznej Gealforce Dance oraz najszybsi skrzypkowie na kuli ziemskiej – zespół FUSE. Partnerem głównym „Rekordu z Fantazją” został Stadion Narodowy.
Olivia bije rekord Guinnessa żeby zebrać pieniądze na spełnienie marzeń podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Aby go pobić musi wykonać 309 obrotów na minutę. Aby spełnić 100 marzeń musi zebrać 309 tysięcy złotych. Jeśli chcesz, żeby jej się udało osiągnąć cel, wesprzyj Olivię! Wpłać darowiznę na marzenia ciężko chorych dzieci. Nie trzymaj kciuków – wpłać pieniądze na www.f-df.pl.
Od tego wszystko się zaczęło…
Kiedy 11 lat temu urodziła się Olivia Rybicka-Olivier, jej rodzice z wdzięczności za zdrowie córki powołali Fundację Dziecięca Fantazja. Olivia, podobnie jak jej rodzice angażuje się w pomoc dzieciom.
Kilka lat temu okazało się też, że ma wyjątkowy talent łyżwiarski, a najlepiej wykonuje… piruety. Od wielu miesięcy Olivia ćwiczy po kilka godzin dziennie, aby bijąc rekord świata i rekord Guinnessa pomóc podopiecznym Fundacji – dzieciom zmagającym się z chorobami zagrażającymi życiu lub nieuleczalnymi.
Dotychczasowy rekord należy, 26-letniej Rosjanki Natalii Kanonnikovej i wynosi 308 obrotów na minutę. Ustanowiła go w 2006 r. na arenie Rockefeller Center w Nowym Jorku. Na żywo pokazała go jedna z amerykańskich telewizji.
Olivia podejmie próbę pobicia rekordu podczas uroczystej gali „Rekord z Fantazją” na jednym z profesjonalnie przygotowanych lodowisk Zimowego Narodowego. Początek o 18.45. Stadion Narodowy został partnerem głównym tego wydarzenia.
W minionym roku zorganizowaliśmy blisko pół tysiąca różnych wydarzeń. Obok imprez sportowych, kulturalnych czy biznesowych na Stadionie Narodowym odbyło się 100 wydarzeń społecznych. Nie bez przyczyny naszym flagowym hasłem jest „Nasze Miejsce”. Stadion Narodowy to miejsce otwarte, wspierające interesujące inicjatywy różnych środowisk. Lubimy i chcemy pomagać, szczególnie, gdy chodzi o dzieci – podkreśla Tomasz Półgrabski prezes PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.
Obok spektakularnej próby pobicia rekordu Olivii, gala „Rekord z Fantazją” to przede wszystkim spełnienie marzeń 10 podopiecznych Fundacji, którzy otrzymają upragnione prezenty oraz aukcja charytatywna. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację kolejnych marzeń chorych dzieci.
Podczas uroczystości wystąpią także: najszybszy tancerz świata – genialny James Devine, oraz spektakularny duet FUSE – Linzi Stoppard i Ben Lee – najszybsi skrzypkowie świata, którzy nie tylko grają najszybciej, ale też na najdroższych na świecie skrzypcach wysadzanych kryształami Swarovskiego wartych 1,5 miliona dolarów oraz jedynych na świecie skrzypcach elektrycznych wartych 2 mln dolarów, bo pokrytych 24 karatowym złotem! Artyści występowali prywatnie m.in. dla Księcia Alberta z Monako, Ivany Trump, a nawet Królowej Elżbiety.
Galę „Rekord z Fantazją“ poprowadzi Kasia Cichopek. Obok Stadionu Narodowego partnerami tego wydarzenia są TESTA Communications, VES oraz Sodexo. Start godz. 18.00.
Bilety w cenie: 150zł/os.
Kontakt w sprawie zakupu biletów: info@f-df.pl lub pod numerami telefonu 608 570 270 lub 606 856 297.
Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego założoną w 2003 roku. Jej misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Fundacja z siedzibą w Warszawie, w ciągu 11 letniej działalności, spełniła ponad 4000 dziecięcych marzeń. Działa na terenie całego kraju.
Fundację Dziecięca Fantazja można wesprzeć poprzez:
  • przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS 0000168783
  • wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku BPS nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z wybranego regionu,
  • uczestnictwo w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.

Link skrócony: www.stdn.pl/6184f

Galeria